http://
http://

Články

Oznámení výsledku zkoušek - Polyporus

Koupit zde: Klouby - přírodní kapsle Koupit zde: Femina natur - přírodní kapsle více »

Devětsil lékařský

Devětsil lékařský - Petasites hybridus Linné, synonyma Tussilago hybrida, Tussilago petasites, Petasites officinalis Obsahové látky: Oddenek obsahuje silici (asi 0,1%), hořčiny, sliz, třísloviny, petasin (asi 1%), isopetasol, inulin, fenol, cholin, sloučeniny síry, kyselinu angelikovou a minerální soli, v květech je navíc přítomna kyselina tanová a dextrin. Použití: Devětsil lékařský je léčivá rostlina. Sbírá se ... více »

Benedikt lékařský

Benedikt lékařský nebo benedikt čubet - Cnicus benedictus L. Čubet lékařský, hořký bodlák, krasovlásek, ostropes, zaječí ouško. Účinné látky: Obsahuje hořčiny, silice, třísloviny a další účinné látky. Použití: Fytoterapie: Benediktu jsou připisovány mnohé léčivé účinky (latinské benedictus znamená požehnaný), zejména protibakteriální a protinádorové. Podporuje a tonizuje zažívání, především tvorbu trávících šťáv a žluče. Užívá se při nemocech žlučníku ... více »

Bez černý

Bez černý - Sambucus nigra, L. je listnatý keř, který má široké využití v léčitelství, farmacii i potravinářství. Čerstvé plody bezu černého mají projímavé účinky, sušením nebo tepelným zpracováním se tato vlastnost ztrácí. Bezinka, bezinky, kozičky, smradinky, kašička, psí bez. Smažené květenství je označováno názvem kosmatice. Léčivé účinky: Přísloví praví: "Před heřmánkem smekni ... více »

Temnoplodec

Temnoplodec černoplodý - Aronia melanocarpa - Aronie - Černý jeřáb Použití: Původní obyvatelé Severní Ameriky (Indiáni) aronii používali k výrobě potravin. Aronie je používána také jako ozdobný keř v zahradách. Jsou přirozeným podrostem a keřem na okrajích lesa. Nejvíce kultivarů bylo vypěstováno pro zahradní výsadby, včetně A. arbutifolia ”Brilliant”, oblíbené pro nápadné podzimní zbarvení listů. ... více »

Brutnák lékařský

Brutnák lékařský - Borago officinalis Jedná se především o prostředek k posílení a ošetření nervového systému. Užívá se proto při neurastenii. Vnitřně v nálevu působí jako diuretikum, diaforetikum, kardiotonikum, čistí krev a snižuje dráždivost. Je proto vhodným prostředkem při srdečních chorobách, návalech horka, horečnatých stavech, revmatických bolestech, ženských nervových potížích a ... více »

Břečťan popínavý

Břečťan popínavý - Hedera helix Linné Používá se jako sedativum, při chronických zánětech dýchacích cest a má příznivý účinek na kožní onemocnění. Sbíranou drogou jsou listy. Přípravky jsou hlavně na vnější použití. Pomáhá při popálení sluncem, odstraňuje celulitidu, teplé obklady jsou dobré na pohmožděniny. Koupit zde: Břečťan nať 50 g více »

Bříza bělokorá

Betula pendula - bříza bělokorá (bříza bradavičnatá, bříza bílá) Všichni známe pořekadlo: „Co nám moc nechutná, bývá zdravé.“ Potvrzuje to právě výluh z břízy, který je hořký a aromatický, ale ostatní čaje předčí svým pozitivním vlivem na močové ústrojí. Proto ho také zařazujeme do bylinkového pitného režimu. Výhodou je, že močopudné ... více »

Bukvice lékařská

Bukvice lékařská - Stachys officinalis L. dříve nazývaná též Čistec lékařský - Betonica officinalis L. Bukvice je od starověku užívána jako léčivá rostlina, v současnosti je však poněkud opomíjena. Obsahuje třísloviny, silici, hořčiny, betain, cholin, prchavý olej, kyselinu tannovou, stachydrin a další látky. Drogou je nať (Herba betonicae), která se sbírá ... více »

Restart - informace o výrobku a jeho použití

V následujícím textu se dočtete jaké úžasné účinky Restart má a jak jej používat. Obsah balení: Balení výrobku Restart obsahuje bylinný čaj a přírodní kapsle. Oba přípravky se užívají současně. Bylinný čaj a jeho účinky: Bylinný čaj Restart má unikátní složení bylin. Obsahuje zejména sušené olivové listy pěstované ve Středomoří na malé rodinné olivové farmě. ... více »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V pořádku